Baseny prywatne
 
Baseny publiczne
 
Systemy uzdatniania
 
Atrakcje wodne
 
Ogrzewanie
 
Przykrycia
Zadaszenia
 
Oświetlenie
 
Wyposażenie dodatkowe
 
Chemia basenowa

 

Firma nasza zajmuje się realizacją obiektów basenowych zarówno prywatnych jak i publicznych. W zależności od przeznaczenia basenu dostosowujemy technologię do danego obiektu. W związku z tym dobierane przez nas instalację uzdatniania wody mogą się zasadniczo od siebie różnić.

W kulturach wielu narodów, na przestrzeni wielu tysięcy lat, ludzie budowali swoje domostwa w pobliżu brzegów rzek i jezior. Niczym nieograniczony dostęp do wody był i jest nadal decydującym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zasiedleniu. Czysta woda jest potrzebna do naszego życia. Rozwijające się na przestrzeni wieków kultury wytworzyły w nas potrzebę higieny jako warunku zachowania dobrej kondycji i zdrowia. Umiejętność ludzi do kształtowania środowiska według swoich potrzeb niejednokrotnie przyczyniła się do powstania budowli o charakterze wodnym (słynne rzymskie akwedukty, łaźnie itp.).

Rozwijająca się w bardzo szybkim tempie cywilizacja doprowadziła do wielu zmian społecznych i kulturowych. To co wcześniej było dostępne tylko dla wybranych jest w dzisiejszych czasach w zasięgu każdej osoby. Dziś nikt z nas nie umie sobie wyobrazić domu bez łazienki, kanalizacji, dostępu do wody, zasilania elektrycznego i ogrzewania. Niestety szybki rozwój przyczynia się również do wzrostu niekorzystnych zjawisk. Korzystający ze zdobyczy cywilizacji człowiek narażony jest dziś na ogromny stres i choroby cywilizacyjne. Cena, jaką za to musi płacić jest ogromna. Coraz bardziej schorowane społeczeństwo szuka pomocy u lekarzy, odwiedzając niezliczoną ilość specjalistów. Recepta na większość tych problemów jest bardzo prosta. Duża ilość ruchu. Nasz organizm posiada zdolność do samoleczenia. Niestety brak ruchu osłabia te zdolności.

Świadomość powyższego spowodowała promowanie kultury, opartej o większą aktywność fizyczną. Człowiek aktywny fizyczne mniej choruje, działa z większą energią. Doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem problemów. Szybciej się relaksuje. Można by jeszcze wiele wymieniać, ale nie o tym chcielibyśmy pisać.

Jedną z najbardziej zalecanych przez lekarzy form ruchu jest pływanie. Ruch w wodzie wymusza jednoczesną pracę wielu grup mięśniowych wpływając dodatnio na poprawę koordynacji. Pobudza krążenie krwi, dzięki czemu różne partie organizmu są szybciej odżywiane i dotleniane. Rytmiczny ruch powoduje wymuszenie regularnego głębokiego oddechu. Jest jedyną formą ruchu, która odciąża nasz układ kostny, co nie jest bez znaczenia, szczególnie u osób z nadmierną nadwagą. Produkty przemiany materii, jak również szkodliwe toksyny są szybciej usuwane z naszego organizmu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku firma Aqua Tech wyspecjalizowała się w budowie basenów, jak również kompletnych obiektów basenowych wraz z infrastruktura towarzyszącą ( sauny, wanny SPA, zjeżdżalnie, fontanny, sztuczne rzeki, itp.)

Ze względu na specyfikę oraz przeznaczenie basenów, jak również w zależności od potrzeb, specjaliści z naszej firmy udzielają zainteresowanym klientom informacji, które pozwalają dokonać właściwego wyboru, co do technologii budowy. Biorąc pod uwagę przewidywaną ilość osób korzystających z basenu oraz osiągnięcie docelowego efektu, dobierana jest przez naszych fachowców odpowiednia technologia uzdatniania wody. Najczęściej stosowane w basenach systemy to:

-skimmerowy - układ z zamontowanymi w ścianach basenu skimmerami, przez które woda wraz z zanieczyszczeniami pobierana jest systemem rurociągów do filtrowania. Powrót odbywa się przez system dysz recyrkulacyjnych do niecki basenowej. Poziom lustra wody w basenie jest średnio o około 10-15 cm niższy od górnej krawędzi ścian basenu. Nie wymaga stosowania zbiorników buforowych, przez co jest średnio o około 30% tańszy w kosztach budowy . W związku z prostotą i ekonomiką tego rozwiązania system ten jest bardzo popularny. Stosowany głównie jest w obiektach prywatnych, jak również i publicznych o mniejszej obciążalności ( hotele, pensjonaty, baseny klubowe, rehabilitacyjne itp.).

-z rynną przelewową-układ z rynną przelewową umieszczoną w ścianie lub na koronie basenu i zbiornikiem buforowym. Po przez górną krawędź nadmiar wody spływa systememrurociągów do zbiornika buforowego. Ze zbiornika woda jest tłoczona po przez pompę na filtry a następnie rurociągami do systemu dysz znajdującego się w niecce basenu. Takie rozwiązanie jest jednym z najlepszych pod względem uzdatniania, ponieważ są wymuszone równomierne ruchy mas wody, dzięki czemu nie tworzę się niekorzystne martwe strefy. Woda wraz z zanieczyszczeniami jest efektywniej oczyszczana. Stosowany system znajduje zastosowanie w obiektach zarówno prywatnych jak i publicznych. W związku z dużą efektywnością zalecany jest głównie do obiektów publicznych.


Wśród najważniejszych i najczęściej spotykanych układów uzdatniania wody możemy wyróżnić:

-systemy bazujące na układach skimmerowych. Najczęściej spotykane rozwiązanie. Prostota systemu pozwala ograniczyć koszty związane z budową instalacji uzdatniania. Zalecane są głównie do obiektów prywatnych lub hotelowych mało obciążonych. Schemat dotyczący przykładowej instalacji zamieszczamy poniżej.


Schemat instalacji uzdatniania wody basenowej z układem skimmerowym



1.  
P ompa cyrkulacyjna z przed filtrem włosowym
2.  
Filtr ze złożem kwarcowym i zaworem sześciodrożnym
3.  
Turbosprężarka napowietrzająca
4.  
Skimmery ( zbieracze zanieczyszczeń powierzchniowych każdy o wyd. do 7m3/h
5.  
Dysza denna dwufunkcyjna o wydajności 9m3/h ( spust denny, cyrkulacja wody )
6.  
Dysze cyrkulacyjne każda o wyd. od 6-10m3/h
7.  
Światła podwodne 12V - każde o mocy 300W
8.  
Puszki przyłączeniowe do lamp
9.  
Przeciwprąd -urządzenie do wytwarzania sztucznego nurtu
10.
Gniazdo przyłączeniowe do odkurzacza
11.
Automatyka - el. sterowanie, zabezpieczenia itd.
12.
Przepływowy wymiennik ciepła ( elektryczny lub wodny )
13.
Automatyczne dopuszczanie wody
14.
Automatyczna roleta zabezpieczająca
15.
Jacuzzi
16.
Generator chloru
17.
Automatyczny odkurzacz basenowy
18.
Drabinka basenowa, dzielona


- systemy bazujące na układzie z rynną przelewową i zbiorniku buforowym zalecane szczególnie do obiektów publicznych ze względu na bardzo efektywne oczyszczanie wody. Coraz częściej stosowane są również w obiektach prywatnych .


Schemat instalacji uzdatniania wody basenowej z rynną przelewową

Poniżej zamieszczamy skrócony cennik dotyczący basenów i dodatkowego wyposażenia. Zaznaczone w cenniku baseny są jedną z propozycji naszej firmy. Po uzyskaniu bliższych informacji jesteśmy w stanie przygotować kosztorys w kilku wersjach wykonawczych.. W cenę wkalkulowane są niezbędne elementy uzbrojenia niecki. Pozostałe elementy wyposażenia tj. zestaw urządzeń pompująco-filtrujących,elementy instalacji i sterowania dobierane są wg. potrzeb Klienta.

CENNIK BASENÓW

Po zapoznaniu się z naszą ofertą prosimy o kontakt w celu zaplanowania spotkania dotyczącego omówienia szczegółów oferty. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie przygotowywania katalogu zawierającego wszystkie omawiane technologie wraz ze schematami technologicznymi z wykorzystaniem dla architektów, jak i firm wykonawczych. W przypadku ograniczonych finansów pomożemy w doborze tańszej technologii wykonania.


Dokumenty do pobrania:

Akcesoria
Filtry do basenów domowych
Filtry do basenów publicznych
Akcesoria filtrujące
Osprzęt
Ogrzewanie
Akcesoria pomiarowo-kontrolne
Atrakcje basenowe
Pompy
Pokrycia basenowe
Osprzęt ścienny

 

 
     
   Wykonanie: © 2004 Jacek Kraska