Powrót
 
Oszuszacze kondensacyjne
  Linia AERIAL:  
Basenowe

 

Domowe

 
Budowlane
 
Przemysłowe

Osuszacze domowe

Osuszacze powietrza typu DH charakteryzują się dużą wydajnością, wysokim komfortem obsługi, jak również małymi gabarytami i ciężarem.

Zakres pracy: temperatura +5 oC do +32 oC; wilgotność 45% do 100%.

Układ chłodniczy pracuje na czynniku R134a, el. rozprężnym jest tu kapilara.

Zasilanie wszystkich modeli odbywa się z sieci 230V/50Hz (uziemienie). Do sterowania urządzeniem przewidziano wbudowany higrostat (skala "min-max") załączający osuszacz w przypadku przekroczenia zadanej wartości. Poza higrostatem przewidziano także sygnalizację stanów pracy tj. sygnalizacja gotowości do pracy oraz konieczności opróżnienia zbiornika wody.

W trakcie pracy automatycznie odbywa się odszranianie urządzenia. Sygnałem do rozpoczęcia cyklu jest sygnał z termostatu lub zegara. Odszranianie przebiega tu poprzez przetłoczenie ciepłego powietrza przez wentylator w trakcie, gdy układ chłodniczy jest wyłączony.

Obudowa urządzenia wykonana jest z malowanej proszkowo blachy ocynkowanej, front i tył z tworzywa sztucznego. Osuszacz wyposażono w kółka zapewniając tym łatwe przemieszczanie urządzenie. Z tyłu jednostki znajduje się zbiornik na wodę oraz przyłącze do węża w celu stałego podłączenia odpływu skroplin. Po stronie wlotowej znajduje się wyciągany od góry filtr powietrza.

Zastosowania:

  • Łazienki
  • Archiwa
  • Muzea
  • Piwnice
  • Pomieszczenia magazynowe
  • Domki letniskowe