Powrót
 
Oszuszacze kondensacyjne
  Linia AERIAL:  
Basenowe

 

Domowe

 
Budowlane
 
Przemysłowe

Osuszacze budowlane

Osuszacze serii AD 600 charakteryzują się dużą wydajnością osuszania, silną konstrukcją, cichą pracą. Proste elementy sterujące i sygnalizujące zapewniają wysoki stopień komfortu obsługi.

Zakres pracy: temperatura +3 oC do +32 oC; wilgotność 40% do 100%.

Układ chłodniczy pracuje na czynniku R134a lub R407c, elementem rozprężnym jest tu kapilara lub dla większych modeli zawór rozprężny.

Zasilanie wszystkich modeli odbywa się z sieci 230V/50Hz (uziemienie). Do sterowania urządzeniem przewidziano wbudowany higrostat załączający osuszacz w przypadku przekroczenia zadanej wartości. Poza higrostatem przewidziano także sygnalizację stanów pracy tj. sygnalizacja gotowości do pracy, konieczności opróżnienia zbiornika wody oraz licznik czasu pracy.

W trakcie pracy automatycznie odbywa się odszranianie urządzenia. Sygnałem do rozpoczęcia cyklu jest sygnał z termostatu. Odszranianie przebiega tu poprzez przetłoczenie gorących gazów przez parownik.

Obudowa urządzenia wykonana jest z malowanej proszkowo blachy ocynkowanej. Specjalna, wzmocniona i stabilna konstrukcja, duże uchwyty, w części modeli również kółka transportowe umożliwiają zastosowanie tych modeli przy pracach na budowie. Z tyłu jednostki znajduje się zbiornik na wodę oraz przyłącze do węża w celu stałego podłączenia odpływu skroplin. Po stronie wlotowej zamontowano filtr powietrza. Konstrukcja umożliwia łatwe czyszczenie po pracy w warunkach budowlanych.

Zastosowania:

  • Osuszanie budowlane
  • Usuwanie szkód powodziowych
  • Remonty