Powrót
 
Opis technologii
 
Dostępne kształty
 
Etapy realizacji
 
Wzory folii
 
Wyposażenie
 
Galeria zdjęć
 
Cennik

Baseny AVALON - opis technologii 

Baseny Avalon należą do bardzo atrakcyjnych i posiadających wiele walorów użytkowych konstrukcji. Modułowa konstrukcja składająca się z paneli termoplastycznych, umożliwia dopasowanie się do życzeń klienta odnoszących się do kształtu niecki, geometrii dna, miejsca i ilości schodów oraz dodatkowego wyposażenia.

Bogate wzornictwo i kolorystyka folii oraz dostępność kształtów i zmiennej geometrii dna pozwala spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów. W ofercie dostępne są również folie z efektem 3D. Standardowo w skład basenu Avalon wchodzą schody z acrylu.

Technologia budowy basenów Avalon umożliwia wykonanie w bardzo krótkim czasie ( do 7 dni) wszystkich prac montażowych i budowlanych, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić na kosztach realizacji inwestycji. Dodatkowym walorem jest duża dokładność i powtarzalność wykonania. na co ogromny wpływ ma zastosowanie technologii szalunków traconych w postaci konstrukcji panelowej. Tysiące zadowolonych klientów daje potwierdzenie, że technologia została dobrze dopracowana a produkowane baseny Avalon cechują się bardzo dużą żywotnością.

W górnej części ścian basenu montowane są aluminiowe profile z systemem specjalnego zamka, do którego mocowany jest gotowy, wykonany w fabryce worek foliowy, uszczelniający nieckę. Dodatkowa zaletą jest możliwość szybkich i nieskomplikowanych zmian kolorystyki niecki basenowej w zależności od upodobań klienta.

W systemie profili aluminiowych, basenów Avalon przewidziano również możliwość zamocowania bardzo atrakcyjnego oświetlenia światłowodowego pozwalającego dowolnie zmieniać intensywność i podświetlenia linii brzegowej basenu.

Wnętrze niecki może być dodatkowo wylepione specjalnym tekstylnym wkładem z polipropylenu, dzięki czemu wkład foliowy może być dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnym przetarciem. Izolacja oraz zmiękczenie powłoki to dodatkowe funkcje tej warstwy.

Idea systemu została opracowana przez amerykańskich naukowców, którzy znaleźli zastosowanie dla recyklowanych tworzyw sztucznych. Dzięki specjalnej technologii odzyskiwane tworzywa są powtórnie wykorzystywane w produkcji a specjalne dodatki wpływają na zwiększenie ich wytrzymałości. Opracowany przez wielu inżynierów, specjalny system paneli termoplastycznych wykorzystywanych w budowie basenów, cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornoscią na korozję,. Technologia ta pozwala na wykonanie basenów o różnych kształtach , również ze zmienną geometria dna.

W skład systemu wchodzą specjalne panele w postaci standardowych modułów łączonych za pomocą specjalnych śrub z tworzywa. Do paneli z zewnętrznej strony przykręcane są podpory z kołkami z tworzywa, umożliwiającymi zakotwienie w gruncie a tym samym zabezpieczenie przed przesuwaniem się paneli konstrukcji basenu. Skręcona i zabezpieczona za pomocą zakotwionych w gruncie podpór, panelowa konstrukcja basenu Avalon jest dodatkowo z zewnętrznej strony niecki usztywniana betonem B20 w postaci opasującego pierścienia o grub. ok. 20 - 25cm. Następnie konstrukcja z zewnętrznej strony obsypywana jest gruntem do wysokości planowanej wokół basenu plaży z uwzględnieniem miejsca na wykonanie posadzki. W górnej cześci, wokół konstrukcji basenu Avalon wykonywany jest pierścień zabezpieczający z betonu B20 o grubości ok. 20 - 25cm do poziomu planowanej plaży.

Dno basenu może zostać wykonane na dwa sposoby. W pierwszym kształtuje się z przesianego i ubitego drobnoziarnistego piasku. W drugim modelowane jest z betonu lanego bezpośrednio do wykopu wzmocnionego dodatkowo siatką z prętów zbrojeniowych.

 
     
   Wykonanie: © 2004 Jacek Kraska