Powrót
 
Cennik

Baseny foliowe - naziemne

Baseny foliowe-naziemne - technologia wykonania basenów w tej technologii umożliwia postawienie basenu na powierzchni bez konieczności zagłębiania w ziemi. Konstrukcja składa się z płaszcza stalowego zabezpieczonego wielowarstwowo specjalnymi powłokami antykorozyjnymi. Specjalny system profili umożliwia ukształtowanie dna basenu, jak również jego ścian. Dostępne kształty to okrąg i owal.

 
Bazén Azuro 400 DL
 
Bazén Azuro 405 DL

Basen Miami- owalny, naziemny
5,48 x 3,66 x 1,22m

  Basen Miami- okrągły, naziemny
4,60 x 1,22m
  Basen Miami - owalny, naziemny
7,32 x 3,66 x 1,22m
Bazén Azuro 407 DL
 
Bazén Azuro 406 DL
 
Bazén Azuro 403 DL
Basen Miami- owalny, zagłębiony
9,10 x 4,60 x 1,22m
  Basen Miami- okrągły, zagłębiony
6,40 x 1,22m
  Basen Miami- owalny, zagłębiony
5,50 x 1,22m

 

Wnętrze niecki jest doszczelnione za pomocą specjalnego worka foliowego, dostępnego również z różnymi motywami dekoracyjnymi. Prostota konstrukcji oraz mały udział wyspecjalizowanych prac budowlanych i instalacyjnych umożliwiają szybki montaż ( dwie do czterech osób w czasie od 2 - 24 h).

Baseny Canada, dzięki prostej i ekonomicznej konstrukcji umożliwiającej szybki montaż stały się bardzo popularne wśród ogromnej rzeszy użytkowników. Rocznie produkowanych i budowanych jest w tej technologii kilkadziesiąt tysięcy basenów. Pierwsze konstrukcje w tej technologii powstały przed 30 laty. Wieloletnie doświadczenia pozwoliły udoskonalić tę technologię, dzięki czemu produkowane dziś konstrukcje cechują się dużą odpornością na warunki zewnętrzne.

Do oczyszczania wody zalecane są filtry ze złożem kwarcowym i zaworem sześciodrożnym umożliwiającym przepłukiwanie zanieczyszczonego złoża. Niektóre prezentujemy poniżej.

AZURO 4 AZURO 6 AZURO 11 CANTABRIC 11 CANTABRIC 14

Wykonane w technologii płaszcza stalowego baseny Kanada, zabezpieczonego wielowarstwowymi powłokami antykorozyjnymi są sprawdzonymi konstrukcjami. Oprócz powłok galwanicznych dodatkowo zastosowane zostały warstwy akrylowe i poliestrowe. Dodatkowo dla uatrakcyjnienia wyglądu na zewnętrznej stronie płaszcza wykonywane są różne dekoracyjne nadruki. Dzięki systemowi specjalnych profili nadawany jest odpowiedni kształt basenu. Wnętrze zmontowanej niecki wypełniane jest specjalnym wkładem w postaci uprzednio z prefabrykowanego worka z folii PCV o grubości 0,45-0,85mm, zamocowanym do ścian basenu za pomocą specjalnych profili. Dostępne głębokości to 0.91 i 1.22m

Podložka pro bazén 7,3x3,7m
Wnętrze niecki może być dodatkowo wylepione specjalnym tekstylnym wkładem z polipropylenu, dzięki czemu wkład foliowy może być dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnym przetarciem. Izolacja oraz zmiękczenie powłoki to dodatkowe funkcje tej warstwy.

Technologia ta umożliwia zmontowanie basenu w bardzo krótkim czasie - do kilku godzin. Dzięki prostej instrukcji dostarczanej wraz z basenem jest możliwy samodzielny montaż z udziałem jednego lub kilku pomocników. Dostępne kształty basenów Canada to okrągły, owalny i ósemka. Występują również modyfikacje tych kształtów. Baseny montowane są na uprzednio przygotowanym betonowym podłożu lub na dobrze oczyszczonej i przygotowanej z drobno przesianego piasku powierzchni .

W przypadku kształtu owalnego na równych odcinkach są montowane dodatkowe zewnętrzne podpory ze specjalnych profili, zabezpieczające basen przed deformacją w wyniku naporu mas wody