Powrót
 
Opis technologii
 
Dostępne kształty
 
Etapy realizacji
 
Wzory folii
 
Wyposażenie
 
Galeria zdjęć
Typy :  
Owal

Baseny DELFAST

Baseny Dellfast należą do bardzo atrakcyjnych i posiadających wiele walorów użytkowych konstrukcji. Modułowa konstrukcja składająca się z paneli stalowych zabezpieczonych dodatkowo powłokami antykorozyjnymi, umożliwia dopasowanie się do życzeń klienta odnoszących się do kształtu niecki, geometrii dna, miejsca i ilości schodów oraz dodatkowego wyposażenia.

Bogate wzornictwo i kolorystyka folii oraz dostępność kształtów i zmiennej geometrii dna pozwala spełnić oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów.

Technologia budowy basenów Dellfast umożliwia wykonanie w bardzo krótkim czasie ( do 7 dni) wszystkich prac montażowych i budowlanych, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić na kosztach realizacji inwestycji. Dodatkowym walorem jest duża dokładność i powtarzalność wykonania. na co ogromny wpływ ma zastosowanie technologii szalunków traconych w postaci konstrukcji panelowej. Tysiące zadowolonych klientów daje potwierdzenie, że technologia została dobrze dopracowana a produkowane baseny Dellfast cechują się bardzo dużą żywotnością przetestowaną w wielu warunkach.

W górnej części ścian basenu montowane są aluminiowe profile z systemem specjalnego zamka do którego mocowany jest gotowy, wykonany w fabryce worek foliowy, uszczelniający nieckę. Dodatkowa zaletą jest możliwość szybkich i nieskomplikowanych zmian kolorystyki niecki basenowej w zależności od upodobań klienta.

W systemie profili aluminiowych, basenów Dellfast przewidziano również możliwość zamocowania bardzo atrakcyjnego oświetlenia światłowodowego pozwalającego dowolnie zmieniać intensywność i podświetlenia linii brzegowej basenu.

Wnętrze niecki może być dodatkowo wylepione specjalnym tekstylnym wkładem z polipropylenu, dzięki czemu wkład foliowy może być dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnym przetarciem. Izolacja oraz zmiękczenie powłoki to dodatkowe funkcje tej warstwy.

Idea systemu została opracowana przez francuskich inżynierów poszukujących taniego i dobrego systemu modułowego do budowy basenów. Opracowany system składający się ze specjalnych paneli wykorzystywanych w budowie basenów, cechuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornoscią na korozję. Zastosowania wielowarstwowej powłoki składającej się z alucynku w dostateczny sposób zabezpiecza panele systemu przed korozją. Technologia ta pozwala na wykonanie basenów o różnych kształtach , również ze zmienną geometria dna.

W skład systemu wchodzą specjalne panele w postaci standardowych modułów łączonych za pomocą specjalnych śrub. Do paneli z zewnętrznej strony przykręcane są podpory z kołkami, umożliwiającymi zakotwienie w gruncie a tym samym zabezpieczenie przed przesuwaniem się paneli konstrukcji basenu. Skręcona i zabezpieczona za pomocą zakotwionych w gruncie podpór, panelowa konstrukcja basenu Dellfast jest dodatkowo z zewnętrznej strony niecki usztywniana betonem B20 w postaci opasującego pierścienia o grub. ok. 20 - 25cm. Następnie konstrukcja z zewnętrznej strony obsypywana jest gruntem do wysokości planowanej wokół basenu plaży z uwzględnieniem miejsca na wykonanie posadzki. W górnej cześci, wokół konstrukcji basenu Dellfast wykonywany jest pierścień zabezpieczający z betonu B20 o grubości ok. 20 - 25cm do poziomu planowanej plaży.

Dno basenu może zostać wykonane na dwa sposoby. W pierwszym kształtuje się z przesianego i ubitego drobnoziarnistego piasku. W drugim modelowane jest z betonu lanego bezpośrednio do wykopu wzmocnionego dodatkowo siatką z prętów zbrojeniowych.